Przejdź do treści
4
1
2
3
Przejdź do stopki

Grupa fotograficzna

Treść

W ramach treningu spędzania czasu wolnego odbywają się zajęcia z fotografii, prowadzone przez p. mgr Martę Salamon. Uczestnicy uczą się:

  • obsługi aparatu fotograficznego,
  • poprawnego wykonywania zdjęć w plenerze oraz w budynku,
  • klasyfikacji zdjęć,
  • doboru odpowiedniej oprawy zdjęć,
  • wykorzystywać zdjęcia do celów użytkowych m.in.: wykonywanie kalendarzy, do ozdabiania materiałów metodą decoupage, do prezentacji multimedialnych.

Grupa fotograficzna udziela się podczas wyjazdów integracyjnych i reprezentacyjnych, podczas wycieczek, spacerów, imprez okolicznościowych oraz zabaw integracyjnych, zawodów sportowych jak również podczas zajęć w placówce. Dla grupy fotograficznej organizowane są wyjazdy w plener. Wiosną podopieczni mogą uchwycić budzącą się do życia przyrodę, latem pokazać ją w pełnym rozkwicie. Jesień to czas na uchwycenie przepięknych barw. Zimą zaś za pomocą zdjęć pokazać można świat w uśpieniu – otulony puchową kołdrą. Tak więc udział w zajęciach z fotografii uwrażliwia na piękno i estetykę.
Grupa bierze także czynny udział w konkursach fotograficznych i odnosi przy tym sukcesy. Co roku organizowany jest wernisaż „Grupy fotograficznej” w Galerii pod Gniazdem, dzięki któremu można podziwiać wystawę prac fotograficznych i na tą okoliczność zapraszani są goście oraz rodzice lub opiekunowie podopiecznych. Grupa fotograficzna posiada do dyspozycji trzy aparaty fotograficzne oraz dysk zewnętrzny na przechowywanie zdjęć, które to zostały podarowane przez sponsorów.

26067