Przejdź do treści
4
1
2
3
Przejdź do stopki

Pracownia techniczno-ogrodnicza

Treść

Dzięki zajęciom w pracowni uczestnicy nabywają umiejętności z zakresu obsługi urządzeń elektromechanicznych i narzędzi stolarskich z zachowaniem zasad BHP. W pracowni wykorzystuje się sprzęty takie jak: wiertarka, frezarka, wyrzynarka, opalarka. Ponadto uczestnicy na zajęciach doskonalą zdolności manualne. Biorą udział w tworzeniu elementów do stroików okolicznościowych, przycinając gałązki na odpowiednią długość, szlifują papierem ściernym elementy ze sklejki, ozdabiają brokatem i farbami zabrane wcześniej na spacerach (w ramach zajęć pracowni) kasztany, żołędzie i szyszki.

Innym bardzo ważnym elementem zajęć w ramach pracowni jest dbanie o estetyczny wygląd ogrodu i terenu wokół budynku. Podczas zajęć w ogrodzie podopieczni uczą się obsługi narzędzi ogrodniczych: łopaty, grabie , miotły, sekatory, konewki, oraz urządzeń ogrodniczych (np. podkaszarka ręczna). Podczas zajęć w ogrodzie podopieczni pomagają grabić liście, zamiatać chodniki i podjazdy, sadzić kwiaty, krzewy i drzewka, nawozić rośliny ogrodowe.

W pracowni technicznej wykonuje się także różne elementy dekoracje ze szkła oraz drewna techniką decupage. Podopieczni przygotowują deseczki, szlifując je papierem ściernym oraz różnego rodzaju słoiki i butelki topując farbą podkładową do późniejszego wykończenia ozdób. Zajęcia w pracowni techniczno – ogrodniczej przygotowują podopiecznych do uczestnictwa w Warsztatach Terapii Zajęciowej i Zakładach Pracy Chronionej.

26066