Przejdź do treści
4
1
2
3
Przejdź do stopki

2008

Treść

Spotkanie na Przehybie – 13 lipca 2008 r.

 

Spotkanie na Przehybie – 15 lipca 2007 r.

15 lipca br. na drodze prowadzącej z Gabonia na Przechybę było wyjątkowo tłoczno. Niepełnosprawni, ich opiekunowie oraz członkowie starosądeckiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Gniazdo” podążali na szczyt, aby w bliskości bujnej przyrody przy tzw. Krześle św.Kingi uczestniczyć w eucharystii sprawowanej przez o.Stanisława Olesiaka i o.Mariana Tyrpaka.
Później, już na samym szczycie Przechyby po regenerującym siły obiedzie w schronisku, członkowie stowarzyszenia przygotowali dla swych podopiecznych bogaty program rekreacyjny. Było pieczenie kiełbasek, wspólne śpiewanie przy ognisku, konkursy, quizy przyrodnicze, ciekawe opowieści pracowników Popradzkiego Parku Krajobrazowego o faunie i florze naszych lasów.
Ofiarna i bezinteresowna pomoc wielu osób, firm, zarówno przy organizacji rajdu jak i jego przebiegu (transport niepełnosprawnych na Przechybę, nagłośnienie obsługiwane przez wolontariuszy grupy św.Pawła ze Starego Sącza) sprawiła, że wielu naszych podopiecznych mogło pierwszy raz w życiu znaleźć się na szczycie góry i z wysokości 1175m n.p.m. podziwiać przepiękny krajobraz Beskidu Sądeckiego.
26067